فایل ورد تاثير محصوريت در محيط هاي شهري از نظر رواني بر ساکنان آن محيط بررسي موردي: (شهرک انديشه و ائل گلي شهر تبريز)

لینک دانلود

 فایل ورد تاثير محصوريت در محيط هاي شهري از نظر رواني بر ساکنان آن محيط بررسي موردي: (شهرک انديشه و ائل گلي شهر تبريز) دارای 13 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد فایل ورد تاثير محصوريت در محيط هاي شهري از نظر رواني بر ساکنان آن محيط بررسي موردي: (شهرک انديشه و ائل گلي شهر تبريز)  کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن اين مطالب از داخل فایل ورد مي باشد و در فايل اصلي فایل ورد تاثير محصوريت در محيط هاي شهري از نظر رواني بر ساکنان آن محيط بررسي موردي: (شهرک انديشه و ائل گلي شهر تبريز)،به هيچ وجه بهم ريختگي وجود ندارد


بخشی از متن فایل ورد تاثير محصوريت در محيط هاي شهري از نظر رواني بر ساکنان آن محيط بررسي موردي: (شهرک انديشه و ائل گلي شهر تبريز) :


سال انتشار : 1394

نام کنفرانس یا همایش : اولين همايش ملي علوم زمين و توسعه شهري

تعداد صفحات :13

چکیده مقاله:

تاکنون مطالعات و پژهش هایی درباره اصول طراحی شهری در ابعاد کمی وکیفی مورد بحث و تحقیق قرار گرفته است یکی از این اصول در طراحی شهری بحث محصوریت می باشد که در واقع اصلی ترین اصول حاکم در طراحی شهری است. در این مقاله سعی شده است مساله محصوریت از دیدگاه روانشناسی وتاثیرات آن بر ساکنان محیط مورد بررسی قرارگیرد. این مقاله درپی پاسخ به این سوال است که چگونه محصوریت از نظر روانی برساکنان واستفاده کنندگان از محیط تاثیر میگذارد. روش انجام پژوهش با توجه به موضوع و عنوان مورد مطالعه و استفاده از ابزار های تحقیق اعم از منابع کتابخانه ای و مکتوب و همچنین با استفاده از روش میدانی شامل مشاهده و مصاحبه، روش توصیفی- تحلیلی انتخاب شده است. نتایج بررسی ها نشان می دهد که مساله محصوریت یکی از عوامل تاثیر گذار بر مردم و ساکنان یک بافت شهری از نظر روانی می باشد. همچنین مطالعه این مقاله می تواند با تاکید بر اهمیت مساله محصوریت مطلوب برای طراحان شهرساز و معمار موجب بهبود کیفیت فضاهای شهری و در نتیجه ایجاد آرامش روانی برای ساکنان آن محیط شود.

توضیحات بیشتر